úterý 19. listopadu 2013

U mě na návštěvě no.4 - ložnice

V téhle části bytu jste ještě nebyli :) Dneska bych vás ráda pozvala k nakouknutí do naší ložnice. Z našeho bydlení už jste mohli nahlédnout do kuchyně, byli jste na čajíku u nás v obýváku a ukázala jsem vám proměnu chodby. Ložnice je naše útočiště, soukromý "kutloch", které patří jen nám :) Prostě takové naše království. Podle toho jsme ji i zařizovali. Žádná televize ani jiné elektrospotřebiče kromě světel v naší ložnici nemají co dělat. A spí se tu doslova luxusně ♥ Tak pojďte potichoučku dovnitř >>


Ložnice navazuje na šatnu a koupelnu, kam vás taky někdy pozvu :) Hned za dveřmi je můj toaletní stolek se zrcadlem a všemi nezbytnostmi. Líčení, žehlička, fén, kartáče, štětce, náhrdelníky, náušnice, hodinky atd atd - všechno mám pohromadě na tomto stolečku. Hlavní úložný prostor je kartonová mini komoda Ordna z Ikey. Tento kousek můžu vřele doporučit :) Poměr ceny, vzhledu a praktičnosti je více než příznivý. Já mám všechny její zásuvky "nabušené" nezbytnostmi, které se mi jinak válely všude možně :)

Nejen kartonová komoda je z Ikey, jsou odtamtud i stůl, židle,
zrcadlo, rámečky na obrázky,.. :-D ;-)
Nad stolkem visí obrázky s mými fotkami z období těhotenství - byl to dárek pro přítele k Vánocům ♥ Už si na to skoro nevzpomínám, jaké to bylo nosit takové maxi bříško.. Bohužel hodně rychle se na ten pocit zapomíná.


Hlavní místo v ložnici zabírá naše postel. Je orientovaná podle feng šuej, aby se nám hajalo co nejlíp :D Takže - za hlavou je pevná zeď bez okna, z postele jde vidět na oboje dveře (do koupelny i šatny) a postel nestojí přímo mezi oknem a dveřmi, takže průtoku energie nic nebrání. Já spím na straně u okna, přítel blíž ke dveřím ("hlídá vstup do jeskyně" :) )


Materiály i barvy jsme volili přírodní :)

Povlečení Scan quilt, košík Jysk, tapeta s koženkovým
efektem, stropní světlo Massive, jeden zachumlánek :) ♥
a japonská stěna Ikea

Rostlinky nemůžou chybět! Okno je kryté venkovní žaluzií a uvnitř máme japonské stěny z Ikey, něco podobného máme i v obýváku :) Protože okna jsou starší dvojitá, ušila jsem mezi ně podélný polštář (tzv. žížalu :-D ), aby sem nefoukalo.


A to je asi vše, naše ložnice je maximálně úsporná, žádné velké ukládání věcí, žádná elektronika, jen útulno, klid a mír ;-) A my dva! :)


paa Vaše K*


8 komentářů:

 1. Kamčo, nádherná ložnice, moc se mi líbí kombinace barev a ta krásná jednoduchost :) a zachumlánek je rozomilej(lá) ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju moc Leni :) ♥ V minulém bydlení jsme měli v ložnici televizi, ale sem jsme ji už nechtěli - a spí se o sto procent líp :) Zachumlánka byla tehdy ještě hodně malinká, jen několik měsíců stará, teď už má skoro dva roky :) K*

   Vymazat
 2. Ten kosmetický koutek je boží!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju! ♥ :) Dobře se mi tam čančá :D K*

   Vymazat
 3. To máte krásnou ložnici! Přesně takový styl se mi líbí, přírodní barvy, jednoduchost a nějaké ty ozdobné prvky. Paráda :-)

  OdpovědětVymazat

Thank you for reading :) I love your comments and read each and every one! ♥

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...