čtvrtek 24. dubna 2014

Duben ve znamení velkých změn

Poslední dobou jsem v jednom kole - Velikonoce, předškolka s Klárkou, návštěvy, oslavy a taky vyřizování kolem jedné novinky, o které zatím nevíte - kupujeme totiž dům! :) Hledali jsme už několik měsíců, chodili na prohlídky a stále jsme nemohli najít nic, co by splňovalo naše požadavky a sny - nechtěli jsme v tomhle moc dělat kompromisy, protože to je na celý život. A vyplatilo se, našli jsme ho ♥ Na internetu na něho natrefil přítel, zalíbil se nám na první pohled a prohlídka nás pak totálně dorazila :D :) Byl to on! Makléřka nám na prohlídce byla pořád v patách, takže jsme se nemohli moc spolu radit, ale přesto jsme si stihli dát nenápadný signál, že tohle JOO - všech pět pé :) 


Sotva jsme za sebou po prohlídce zabouchli dveře od auta, bylo to jasné - nemuseli jsme ani nic říkat, výrazy mluvily za vše :D :) Dojeli jsme domů a za pár hodin volali, že pokud by slevili na konkrétní částku, kterou nám předběžně slíbila, dům bereme. Nebylo to ale tak jednoduché - už se objevili jiní zájemci, kteří byli před námi :( Až takovou tlačenici zájemců jsme nečekali.. Pár dnů to vypadalo, že nám dům vyfouknou před nosem a měli jsme z toho pořádnou depku. Nevím, jestli to byla třeba jen taktika realitky, ale v našich možnostech  nebylo někoho přeplatit.. Už jsme to vzdali, když nám po pár dnech volala makléřka, že se dům uvolnil a jsme teď první zájemci na řadě, pokud ještě máme zájem. Infarktový stav! :)) Teď už máme dům zarezervovaný, rezervační smlouvu jsme prošli s právničkou (doporučuju pro klid duše :) ) a čekáme :)

Pár fotek z našich letošních Velikonoc :) Moje DIY svícínky se zajíčky, slaměný medvídek, pryšec natrhaný na procházce v oboře a výkonný ptáček s vajíčky :D Zpět k tématu >
Za sebe bych vám, kdo se chystáte někdy v budoucnu kupovat nějakou nemovitost, poradila pár tipů při  jejím výběru:
 • cena - řekla bych jedna z prvních věcí :) Je důležité zjistit si, kolik si můžu dovolit splácet. Já mám o toku našich financí docela dobrý přehled, takže vím kolik nám zbývá /nebo může zbývat když nebudeme moc rozhazovat :D/ každý měsíc. Nezávazná schůzka s finančním poradcem, která je zdarma, ukáže, na jakou částku člověk dosáhne. A to se myslím hodně hodí :)
 • lokalita - nejen konkrétní město, ale i umístění v něm. Je to jedna z věcí, které už pak nejdou změnit a ani ovlivnit. My třeba hledali menší město, kde je občanská vybavenost, vlakové spojení, zdravotní služby a dobrá dostupnost do velkého města. Nejen kvůli mě (sváteční řidičce ehm :/), ale i kvůli dojíždění dětí do škol, kroužků apod. protože kdo je bude pořád někam rozvážet? :) Taky je důležité okolí a sousedé, nechtěli jsme v těsném okolí žádnou hospodu, velkou cestu ani snědé spoluobčany (nejsem rasistka, ale víme jak to je :)
 • velikost a stav nemovitosti - počet místností, jejich uspořádání, neprůchozí pokoje, rozmístění místností (často lze upravit k obrazu svému), technický stav (záleží kolik máme peněz a času, které chceme "vrazit" do oprav a rekonstrukcí). Taky je dobré zjistit co všechno se prodává s nemovitostí, jaké vybavení a popř. nábytek a spotřebiče.
 • orientace ke světovým stranám - další z věcí, se kterými se toho nedá moc dělat. Málokdo by chtěl mít celý život třeba obývák na sever apod.
 • zadluženost, pohledávky -  docela častá věc v současné době. Na katastru nemovitostí si tohle může každý zdarma během chvilky vyhledat :) Taky bych doporučila ověřit si na stránkách katastru, jestli přístupová cesta patří obci nebo nějakému soukromému vlastníkovi, který by mohl třeba dělat potíže.
Tak trochu nordické Velikonoce :) Knírky se líbily nejvíce :) :P

Linecké vajíčka slepované rybízovou marmeládou a potřené mléčnou čokoládou zmizely hoodně rychle :) ♥
Poslední den v lednu začal čínský nový rok ve znamení Koně. Nevím jestli jste si o něm už něco četli nebo ne, ale kůň symbolizuje rychlost, pohyb a svobodu a rok v tomto znamení má být dynamický, plný zvratů, překvapení, nových výzev a odvážných rozhodnutí. Nikdy jsem na čínské horoskopy moc nevěřila, ale teď musím - u nás to totiž sedí letos na 100% :) 


Budu se moc těšit na Vaše skvělé komentáře, které mi dělají velkou radost ♥


12 komentářů:

 1. Jee, Kami, moc gratuluju :)! To je úplně pohádkové :).

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj Kami, no tak to mám radost s Tebou, že se vám povedla "koupě života" ;o).
  Držím palečky ať vše v pohodě proběhne a co nevidět jste zabydlení ;o).

  PS: musela jsi mít moc krásné Velikonoce, i když už je po nich tak tu u Tvých fotek vzdychám nadšením ;o)

  OdpovědětVymazat
 3. tak to gratuluju, jen si vzpomínám před 3 roky jsme řešili s bytem, a měli jsme to podobně. nakonec to dopadlo a jsme moc spokojení. I když určitě doufám že si to ještě jednou zopakujeme s "našim" vysněným pozemkem nebo baráčkem ;)

  OdpovědětVymazat
 4. Parádní, gratuluju! A děkuju za tipy, které určitě časem využiju :)

  OdpovědětVymazat
 5. Tak moc držím palečky, ať vše dopadne k vaší spokojenosti. Eva

  OdpovědětVymazat
 6. To vám moc gratuluju, nám to zatím se stěhováním moc nevychází, ale vám držím palce, aby šlo všechno jak na drátkách :)

  OdpovědětVymazat
 7. Gratuluju k novince a držím palce, ať se vám pěkně bydlí a vše je rychle vyřízené.
  K seznamu bych ještě doplnila: nikdy neposílat peníze rovnou a neposílat je realitce, ale jen do úschovy advokátovi, bance nebo notáři, ideálně i ti by měli být prověření.

  OdpovědětVymazat
 8. To je super! Gratuluju! :) Těším se na fotky! :)

  OdpovědětVymazat
 9. To je super! Důležité je, že jste se shodli a nenechali se realitkou někam natlačit ;-) Rok koně docela odpovídá, mám pocit, že jsem se od ledna ještě nezastavila :-D bára.kára

  OdpovědětVymazat
 10. Moc moc děkuju holky :) ♡ Fotky časem určitě nějaké budou, jen je to zatím moc čerstvé ;) Ale už se to rýsuje (nejen v mojem kompu :D ale tam samozřejmě taky-to bych nebyla já ;)) ) papa K*

  OdpovědětVymazat
 11. Ahojky Kamčo, přestěhovala jsem blog na novou adresu, kdyby jsi ho náhodou hledala :)
  http://slawarehouse.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Juuva Leni, to jsem ráda, že ses neztratila - tvůj blog zmizel, tak jsem se trochu bála.. :) Ráda svou pozornost přestěhuju do tvého nového bločku, papa K*

   Vymazat

Thank you for reading :) I love your comments and read each and every one! ♥

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...